PRO-MILITARI

Zegarek PRO-MILITARI stworzony został jako zegarek numizmatyczny oraz klasyczny zegarek wojskowy odwołujący się bardzo czytelnym designem tarczy do kontraktowych zegarków wojskowych z czasów II Wojny Światowej. Numizmatykę oraz pasję zegarkową łączą wspólne mianowniki, jest to na ogół męskie hobby, pochłania sporo czasu i często opiera się na kolekcjonerstwie. Order Virtuti Militari jest jednym z najważniejszych Polskich odznaczeń i jest najdłużej wręczanym odznaczeniem wojskowym na świecie bez przerwy. Nie zawsze trafiał do ludzi jego godnych, w czasach PRL bywało z tym różnie, ale to kawał naszej historii zamkniętej w krzyżu kawalerskim z orzełkiem w centrum. Order zmieniał się na przestrzeni lat, zmieniał się orzełek tak jak zmieniała się nasza ojczyzna.

Tworząc ten zegarek w latach 2016-2017 zastosowaliśmy nowoczesne materiały i funkcjonalności których próżno było szukać w zegarkach tego typu w latach wojennej pożogi. Koperta ma współczesny uniwersalny rozmiar 40,5mm. Uszy koperty szczotkowane od góry, boki polerowane. Luneta szczotkowana od góry, krawędź boczna ( fazowanie ) lunety polerowana. Szkło szafirowe zostało specjalnie dla tego zegarka zaprojektowane i wykonane na zamówienie w takim kształcie aby do złudzenia przypominało stare mocno wypukłe szkiełka hesalitowe. Zegarek zyskał także datownik oraz wygodny automatyczny naciąg sprężyny ( możliwe jest także dokręcanie ręczne sprężyny ). Koronka sygnowana logo Vratislavia Conceptum wypełniona emalią oraz dekielek wykonany w technice 3d opatrzony naszą interpretacją orderu VM, także wypełniony emalią to już wisienki na torcie, wyróżniające ten projekt z pośród innych.

Zegarek dostarczany będzie w drewnianym pudełku. Gwarancja 2lata.

  • ZEGARKI SĄ OBECNIE WYSYŁANE NA BIEŻĄCO W CIĄGU 48H OD WPŁATY.
  • WSZYSTKIE SZCZEGÓŁY PRZEŚLEMY PAŃSTWU NA ADRES E-MAIL PO ZŁOŻENIU ZAMÓWIENIA POPRZEZ ZAKŁADKĘ KONTAKT.  

LIMITACJA 100SZT, zegarki numerowane, możliwość wyboru numeru. WYPRZEDANE

Mechanizm:Japoński Citizen-Miyota
Kaliber:Automatyczny 9015
Materiał koperty:Stal nierdzewna
Wymiary koperty:Szerokość bez koronki: 40,5mm, Wysokość: 11,8mm ( z wypukłym szkłem ) 9mm ( optyczna wysokość bez szkła )
Rodzaj szkła:Szafirowe wypukłe z powłoką AR od spodu
Pasek/Bransoleta:Skórzany czarny przeszywany beżową nicią, szer 20mm
Wodoszczelność:100m/10ATM
Indeksy/tarcza:Wykonane z masy luminescencyjnej w kolorze wypalonego trytu, logo VC na tarczy nabijane stalowe
1550
Cena (w zł) zawiera koszt przesyłki.